25 – 26 Ekim / Akrep Burcunda Yeniay

leonid afremov011 25   26 Ekim / Akrep Burcunda Yeniay

26 Ekim gecesi saat 22:55′te Akrep burcunun 3. derecesinde Yeniay gerçekleşecektir. Güneş geleceği, Ay geçmişi temsil eder. Yeniay hali her iki olgunun birleşmesidir. Bu nedenle evrensel birlik ve amaç duygusu belirgin şekilde hissedilir. Yeniaydan önceki gün ve gece (25 Ekim) geçen bir ayın enerjilerinden arınmak, içsel olarak yeniliğe ve değişime hazırlanmak gerekir. Zira yeni bir ay, yeni bir doğumdur. Hami (koruyucu) gün sayılan 25 Ekim gecesi herkesin ve herşeyin hayrı için dualar edebilir, dileklerinizi dile getirebilirsiniz. Evinizde genel bir temizlik yapmak, eski eşyaları atmak ve arızalı olanları tamir etmek de yenilenmenize yardımcı olacaktır.

Yeniay’da, olayların idrakına varmak, iletişim kurmak, yeni fikirleri uygulamaya koymak kolaylaşır. İştahımız artar, daha az uykuya ihtiyaç duyduğumuz için erken kalkmak fikrinden rahatsız olmayız. Adrenalin ve enerji seviyesi olağanüstüdür. Sosyal aktivitelere katılma eğiliminde artış yaşanır.

Yeniay, fiziksel ve zihinsel tazelenme ihtiyacını giderir. Olayların mantıklı ve olumlu bir bakış açısından ele alınmasını sağlar. Kendinizi baştan aşağı elden geçirmek, eksiklerinizle yüzleşip barışmak ve yeni çıkışlar yakalamak için duyacağınız arzu artacaktır. Akrep sabit burç olduğu için bu evrede kalıcılık sağlamak istediğiniz, uzun vadeli planlar yapabilir, mahremiyet ve gizlilik gerektiren konularda girişimlerde bulunabilirsiniz. Yeniay Akrep burcunda parlamaya başladığında, olayların iç yüzünü araştırma şevki verir. Yeniay Plüton’a 60′lık açı yapacaktır. Sevgililer ya da yakın dostlar birbirlerine besledikleri derin ve anlamlı duyguları dile getirebilirler. Bu göksel etki aynı zamanda aniden beliren “gizemli bir aşk” haline de sebebiyet verebilir. Partnerinizle aranızda adeta terapi niteliğinde konuşmalar geçebilir. İlişkinize geri planda zarar veren saklı kalmış meseleleri tartışarak ortak bir yol bulmaya gayret edebilirsiniz. Eril (Güneş), Ay (dişi) prensiplerin biraraya gelerek eşitlendiği bu evrede ilibido yüksektir. Yeniay haritasında bir de tam açı orbu dahilinde Venüs Mars karesine rastlıyoruz. Aşkta rekabet ya da romantik aşk ilişkisi “üçgeni” nedeniyle içinden çıkılmaz tartışmalar yaşadığınız noktada, “savaşma, seviş!” sözünü uygulamaya koymanız önerilir icon smile 25   26 Ekim / Akrep Burcunda Yeniay .

Mars/Merkür karesi araba kullanırken, yanıcı ya da kesici aletlerin etrafındayken dikkatli olunmasını öngörür. Özellikle partnerinizle aranızdaki tartışmaları kafanıza çok taktığınız için hatalar yapma ihtimaliniz vardır.

Venüs ve Mars arasındaki gerilimli açılar üretkenlikle de bağdaştırılır. Özellikle moda, tasarım, resim, müzik ya da tekstille ilgili işler yapanlar bu enerjinin yaratıcı ışığının, yaşamlarına yansıyan bereketine tanık olabilirler. Tanınmış oyuncular arasında ise rekabet, laf dalaşları ve kıskançlık artabilir.

Diğer taraftan Mars yine tam orb dahilinde Satürn’e 60′lık açı yapacaktır. Metal ya da taşlarla ilgili meslekler icra edenler, ayrıntılı çalışmalar yapan ve konsantrasyon gerektiren her nevi konuda aktif olanlar fevkalade başarılı sonuçlar alabilirler. Gelecek odaklı idealleri gerçekleştirmek için temeli sağlam planlar uygulanabilir. Maddi kaynaklarınızı doğru kullanarak, disiplinli bir şekilde projelerinizle ilgilenmeniz faydalı neticeler almanızı sağlayacaktır.

Yeniay enerjisiyle birlikte, takıntılı olduğunuz konuları irdelemeli, saplantılı duygu ve düşünceleriniz ardında yeralan asıl psikolojik faktörü tespit etmeye çalışmalısınız. Önümüzdeki ay boyunca metafizik, astroloji, ezoterizm, psikoloji gibi konulara ilgi artar. Bu konular kapsamındaki kitaplar daha çok satmaya başlar. Aynı zamanda ilgilileri için başarılı korku/gerilim filmleri de sinemalarda yerlerini alacaklardır.

Kristin Demirci

Post Footer automatically generated by wp-posturl plugin for wordpress.

© 2011, ASTROLOJİ. Tüm hakkı saklıdır. Yazıların va tabloların isim ya da kaynak belirtmeden kullanımı yasaktır. Aksi halde davrananlar için yasal işlem uygulanacaktır.

Yorum yap

web development