TOPRAK BURÇLARI

522311 406030906084201 108524385834856 1261537 207633279 n TOPRAK BURÇLARI

Biçim verilebilen tek element olmasından mıdır bilinmez, neredeyse bütün yaradılış destanlarında insanın hamuru olarak anılır, içine suyun nüvesi karışmış toprak… Boğa, Başak ve Oğlak toprak elementinden burçlardır. Yürekleri adeta tohumların kök saldıkları yerler gibi yumuşaktır. Herkese hakları olan rızkı verirler. Kendilerine yapılan tüm haksızlıklara rağmen sabırla bekler, kırgınlıklarını sinelerine çeker, yıkıcı güçlerini ruhlarının derinliklerinde saklarlar. İradeleri dağları denizleri, insanları birarada tutacak kadar bükülmezdir. Ruh halleri mevsimlere göre değişir. Baharın renklerini kuşandıklarında çiçekleri ve meyveleriyle sıcacık gülümser gibilerdir. Kış zamanı geldiğinde görkemli kıyafetlerini soyunup, içlerine dönerler.

Aşk, gönüllerini dolduran ve ruhlarını doyuran bir yağmur gibidir. Topraklarına aşkın tohumunu eken kişiyi muhteşem rayihaları ve sınırsız zenginlikleriyle sarmalarlar. Aşık Veysel’in dediği gibi en sadık yardir toprak. Gün olur eski toprak diye anılır en kadim dostlar. Ve en derin uykumuza daldığımızda yine bu dostlar gelip örterler üstümüzü…

Kristin Demirci

Post Footer automatically generated by wp-posturl plugin for wordpress.

© 2012, ASTROLOJİ. Tüm hakkı saklıdır. Yazıların va tabloların isim ya da kaynak belirtmeden kullanımı yasaktır. Aksi halde davrananlar için yasal işlem uygulanacaktır.

Yorum yap

web development